Často kladené dotazy

OBJEDNÁVKA A NÁKUP

Zasíláte na Slovensko?

+

Ano! Pro objednávku a platbu v EURech klikněte na symbol „EUR €“.
Při zadávání adresy pak nezapomeňte zvolit „Slovenská republika“.

Jaké jsou termíny a způsoby dodání?

+

Podrobné informace o termínech a způsobech dopravy naleznete v sekci DOPRAVA.

Kde mohu Vaše zboží zakoupit?

+

Seznam prodejen, kde je možné naše zboží zakoupit naleznete v sekci PRODEJNY.
Upozorňujeme, že na prodejnách našich partnerů nemusí být kompletní sortiment. Rovněž ceny se nemusí shodovat s těmi na e-shopu.

V balíčku mi chybělo nějaké zboží, nebo bylo rozbité, co mám dělat?

+

Balíček i s jeho obsahem nezapomeňte ihned nafotit (potřebujeme prosím fotografii obalu, štítku a obsahu zásilky). Fotografie zašlete na emailovou adresu obchod@megamanie.cz, vše se pokusíme co nejdříve napravit.

Rozmyslel/a jsem si to a balíček nechci, ale už je uhrazen, nebo na cestě ke mně, co mám dělat?

+

Jelikož je naší prioritou doručit balíček co možná nejdříve, je objednávka zpracovávána ihned po té, co jí uhradíte. Po uhrazení objednávky již není možné objednávku jakkoli editovat, změnit, rozšiřovat ani zrušit. Balíček přeberte od dopravce a neporušený zašlete zpět na naši adresu Bubble Factory s.r.o., Armádní 503, Milovice 289 24, a to do 14 dní od převzetí balíčku. Nezapomeňte vytisknout a k balíčku přiložit vyplněný formulář pro odstoupení od smlouvy, který Vám přišel spolu s potvrzením objednávky.
Náklady spojené s vrácením zboží nese v plné výši kupující. Podrobné informace o podmínkách vrácení balíku a odstoupení od smlouvy naleznete ve Všeobecných obchodních podmínkách, v sekci „8. Odstoupení od smlouvy“.

Nepřišel mi potvrzovací email, co mám dělat?

+

Podívejte se do spamového koše, nebo hromadné pošty, občas tam pošta od nás bohužel končí. Případně překontrolujte, zda jste zadal/a správnou emailovou adresu, pokud zjistíte, že ne, stačí napsat email na obchod@megamanie.cz a vše spolu vyřešíme.

MEGASLIZOUN

Co je Megaslizoun?

+

Megaslizoun je řada produktů na výrobu vlastního slizu.

Jak se vyrábí sliz?

+

Dvě základní ingredience jsou AKTIVÁTOR a LEPIDLO. Na použité množství lepidla je potřeba zhruba poloviční množství aktivátoru (přibližný poměr je 2:1). V letních měsících s rostoucí teplotou roste i spotřeba aktivátoru (až na 1:1).

Vyrobený sliz se zkrášluje třpytkami, barvami nebo kuličkami. Můžete ho i navonět aromatem. Podrobný postup na výrobu slizu najdete ZDE.

Před výrobou slizu si připravte podložku, kterou budete chránit nábytek v případě vylití lepidla nebo aktivátoru. Také barviva mohou zanechat skvrny a obtížně odstranitelné nečistoty. Pozor dejte zejména na nábytek z masivu.

Jak mám Megaslizouna uchovávat?

+

Uchovávejte Megaslizouna v uzavřené nádobě dál od topení.

Jak dlouho mi Megaslizoun vydrží?

+

Záleží jak moc si s ním budete hrát.
Všechny naše produkty jsou nezávadné, netoxické, omyvatelné a jsou vyrobené na bázi vody. Stářím i častým hraním se ze slizu voda vypařuje a sliz tuhne. Hraním se navíc do slizu dostává spousta bakterií a nečistot z okolí. Jelikož jsou produkty nezávadné a netoxické, neobsahují ani velké množství chemických konzervantů a bakterie pak ve slizu tlí. Doporučujeme proto vyrábět si menší slizy a ty častěji obměňovat.

Jednotlivé složky a ingredience na výrobu slizu doporučujeme spotřebovat do 12 měsíců od otevření.

Kolik udělám slizu z 1l lepidla?

+

Z 1 litru lepidla vytvoříte asi 1,5 litru slizu. Nedokážete si představit to množství? Koukněte se na video.

Sliz je tuhý a trhá se, co mám dělat?

+

Jelikož se jedná o takzvaný water slime, začne sliz postupem času tuhnout a trhat se. Není to na závadu! Znamená to, že se z něj vypařuje voda. Vložte tuhého Megaslizouna na pár vteřin do horké vodní lázně. Vzniklou hmotu zpracujte jako těsto, sliz se krásně obnoví.

Na aktivátoru se tvoří bílý prášek a na dně je usazenina.

+

Aktivátor jednoduše proklepejte a víčko s bílou usazeninou omyjte a aktivátor bude opět jako nový.

Je Megaslizoun zdravotně nezávadný? Nemohu z něj dostat vyrážku?

+

Megaslizoun je zdravotně nezávadný, netoxický a splňuje nejpřísnější normy Evropské Unie na bezpečnou hračku.

Dělá Megaslizoun skvrny?

+

Hotový sliz skvrny nedělá. Při výrobě raději vždy používejte podložku nebo plastový ubrus. V případě vylití lepidla, či aktivátoru tím ochráníte nábytek.

Sliz vyrábějte ideálně ve skleněné nádobě s pomocí míchací špachle, nebo lžíce.

Pokud se dostane hotový sliz na oblečení, odstraníte ho lehce jeho namočením do vody, sliz se hned rozpustí.

Nemusíte se bát ani mastných skvrn na podlaze, stěnách, nebo lakovaném, či skleněném nábytku. Na nábytek z masivu nepatří voda a tedy ani MEGAslizoun.

Pozor! Po hraní uložte sliz vždy zpět do nádoby. Slizouna uchovávejte vždy v uzavřené nádobě! Pokud sliz zapomenete přes noc na podlaze nebo nábytku, může zanechat po sobě pěknou neplechu. 

Bude Váš aktivátor fungovat s Herkulesem?

+

Kombinaci našeho aktivátoru s Herkulesem výrazně nedoporučujeme, Herkules není hračka určená pro každodenní styk s kůží dítěte!

Mohu Váš aktivátor nahradit Persilem, roztokem na čočky nebo Boraxem?

+

V žádném případě nedoporučujeme, vystavujete své děti velkým zdravotním rizikům!

MEGABUBLINA

Co je MegaBublina?

+

MegaBublina je řada produktů na tvorbu velkých bublin. Podívejte se na 7 důležitých tipů, jak vyfouknout ty největší bubliny na světě.

Je Megabublina obyčejný Jar?

+

Bublifuk Megabublina není Jar a není to ani nic doma vyráběného z volně dostupných prostředků. Je to čistá chemie a vše je vyrobeno tak, aby si ním mohly hrát i malé děti. Bublifuk splňuje Evropskou normu pro bezpečnost hraček EN 71.

Jak MegaBublinu uchovávat?

+

Skladujte v pokojové teplotě. Při teplotě pod 10 °C může bublinová kapalina ztrácet svoje chemické vlastnosti. Při skladování kapaliny v prostředí chladnějším než 10 °C doporučujeme kapalinu před použitím zahřát a promíchat. Bublifuková kapalina nesmí přemrznout. Zároveň by neměla stát celé léto na přímém slunci, nebo být dlouhodobě skladována v místnosti, kde teplota přesahuje 25°C. V obou případech ztrácí kapalina svoje mega schopnosti.

Jak dlouho mi Megabublina vydrží?

+

Při dodržování doporučeného postupu skladování si kapalina zachová svoje jedinečné vlastnosti minimálně 2 roky. Po otevření nádoby však doporučujeme kapalinu spotřebovat do 12 měsíců. Pozor! Použitou kapalinu nevracejte zpět do nádoby ke zbylé nepoužité náplni, došlo by k jejímu znehodnocení.

Kolik litrů MegaBubliny budu potřebovat?

+

Záleží na tom, kolik lidí si bude s bublifukem hrát a kolik šňůrek budete do bublifuku namáčet. Na vyzkoušení Vám bude určitě stačit 1l. Pokud plánujete hraní s bublifukem déle, nebo ve větším počtu osob, určitě doporučíme 5l kanystr, u kterého je i výhodnější cena (2 litry zdarma).

Kolik bublin uděláme z jednoho litru MegaBubliny?

+

Na tuto otázku je velmi těžké odpovědět, možná i nemožné. Záleží na tom, jak hodně budete šňůrky nechat okapávat a jakou šňůrku budete používat, protože každá má jinou spotřebu.

Jakou šňůrku na tvoření bublin si vybrat?

+

Každá šňůrka má své kouzlo, je něčím zajímavá a dělá pěkné bubliny. Prohlídněte si video a uvidíte, která se bude nejvíce líbit právě Vám.

Dělá MegaBublina skvrny?

+

MegaBublina nezanechává skvrny na oblečení, na podlaze, ani nábytku. Pokud dojde k namočení, po uschnutí by skvrny zůstat neměly, pokud dojde k nalepení prachu a nečistot na mokrou skvrnu, vše jednoduše vyčistíte vlažnou vodou.

Jak vytvoříme ty největší bubliny?

+

Největší bubliny vytvoříte ve vlhkém prostředí (za mlhy, vlhka, vysoké oblačnosti, po dešti). Za slunečných a horkých letních dní mohou být výsledky horší, za takových dnů doporučujeme tvoření bublin zejména ráno a po západu slunce. Pokud používáte bublinovou kapalinu uvnitř, můžete vzduch v místnosti zvlhčit čistou vodou v rozprašovači na pokojové rostliny.

Mám bublinovou kapalinu napěnit?

+

Napěnit bublinovou kapalinu až do pěny určitě nefunguje, naopak, s napěněnou kapalinou nevytvoříte téměř žádné bubliny. Pokud dojde k napěnění kapaliny, pěnu odstraňte, nebo kapalinu vyměňte.

Zničí nám Megabublina trávník?

+

Náš bublifuk je možné samozřejmě používat také na travnaté ploše, je nezávadný, netoxický, bezpečný pro vodní organismy, ale pokud se ho na trávník dostane hodně, chová se stejně, jako voda. Kapky kapaliny na stéblech a listech trávy mohou fungovat jako miniaturní lupy, které zesilují sluneční záření. Po mokrém trávníku budou také radostně běhat děti a to pěstěnému trávníku také nedělá dobře. Během bublinohraní tak může dojít, v krajním případě – zejména za letních tropických dnů, ke spálení trávy. Nemusíte se však bát, spálení trávy není trvalé, po pár dnech zalévání, nebo po dešti se trávník opět zazelená.