Náš příběh

Život ve vlastní bublině

Jsme Petra a Matěj … dva nadšenci z Lysé nad Labem, kteří milují svoji práci. Petra si po studiích plánovala, že bude pracovat v cestovním ruchu, Matěj se chtěl realizovat v oblasti IT. Osud nás svedl dohromady v malé reklamní agentuře, kde jsme zjistili, že jsme oba blázni do bublin. Nejsme manželé, jak si všichni myslí, jsme ti nejvíc nejlepší kamarádi…už 15 let!

Kdo jsme?

Matěj je kreativec s uměleckou duší a jsou dny, kdy dokáže vymyslet neskutečně fantastické věci. Jednou, když jsme v kamenolomu chystali polep návěsů pro našeho váženého klienta, jsme vzpomínali na famózní show Toma Noddyho. Viděla ji tenkrát po revoluci snad celá republika v Manéži Bolka Polívky. „Pamatuješ tu krychli a ty kouřový bubliny?“ A už to jelo! Asi je Vám jasné, čím se Matěj bavil následující měsíce. Metodou pokus omyl vybádal dokonalou bublinovou kapalinu, kterou během následujících let ještě stokrát vylepšil. Začal trénovat a vymýšlet různé triky s bublinami a skládat kousek po kousku první představení.

Někdo se také musí postarat o to „kolem“… hudba, kostým, choreografie, administrativa, weby, komunikace, smlouvy a tak dále a tak dále. Toho všeho se bez váhání a vervou sobě vlastní ujala Petra. Dokonalý pracovní pár!

Bublinová show

Přišla první angažmá, první představení, první cesty z plesu domů nad ránem a únava. Už jsme nechtěli sedět na dvou židlích! Po dlouhých úvahách jsme vše vsadili na jednu kartu – na bubliny! I když nám hodně lidí nevěřilo a od záměru nás zrazovalo, vyměnili jsme teplá místečka v kancelářích za život v bublinách a věřte, že někdy je to pěkná jízda. Nelitujeme však jediného dne!

Z Matěje Kodeše se během několika let stal jeden z nejlepších bublinářů dnešní doby. Jeho/naše bublinová show má dodnes obrovský úspěch po celém světě.

Triky, které Matěj před lety vymyslel, můžete dnes vidět snad ve všech bublinových představeních po celém světe. V našich začátcích nebylo možné sehnat ani žádné rekvizity na bublinovou show, bublinářů bylo v tu dobu doslova „jako šafránu“, a tak nezbývalo než vymýšlet, navrhovat a přemlouvat různé firmy, aby nám vyrobily jeden dva kusy na zakázku. I rekvizity byly přelomové a zájem o ně byl z Asie i Ameriky. Následovaly první světové rekordy s bublinami, zápisy do Guinnessovi knihy rekordů, rozhovory v novinách a časopisech, pozvánky do různých televizních pořadů a slavných talkshow. Ani zahraniční angažmá na sebe nenechala dlouho čekat a tak jsme měli možnost procestovat spoustu zemí (Čínu, Indii, Katar, Kuwait, Saudskou Arábii, Turecko, Rusko, New York a v neposlední řadě samozřejmě země Evropy).

A jaký je recept na dokonalý bublifuk?

Recept na dokonalou bublifukovou kapalinu je tajemství, o které se nemůžeme s nikým dělit, to dá rozum. Je to vlastně to nejdůležitější know-how každého bublináře. Dokonalý bublifuk navíc není žádná jarová voda, jak si často lidé myslí, ale je to směs, kterou z běžně dostupných ingrediencí doma jednoduše nenamícháte. Jelikož jste se ale ptali snad opravdu po každé show, začalo nás to přivádět k myšlence na vlastní značku bublifuku na mega bubliny. Ten totiž do té té doby na trhu úplně chyběl.

V roce 2011 se Megabublina stala prvním bublifukem na obří bubliny na našem trhu a byla to doslova revoluce mezi bublifuky…

Světoví rekordmani

S bublinami se dá vymyslet ledacos a proto jsme velmi často zváni na různá natáčení, kde se staráme o bublinové efekty. Obrací se na nás filmové produkce, které potřebují vymyslet, nebo vyrobit bublinové rekvizity do filmu, což je pro nás ohromná pocta, protože nás to moc baví!

A když už děláme ty největší bubliny je potřeba, aby bylo i „úředně potvrzeno“, že zrovna ty naše bubliny jsou ty největší na světě! Jak? Samozřejmě světovými rekordy. Matěj jich má na svém kontě už nespočet. Do jedné bubliny se mu podařilo uzavřít například 275 lidí a osobní automobil Škoda Kodiaq, vytvořil největší volně letící bublinu na světě, nebo nejdelší bublinový tunel.

Také jsme vyrobili největší bublifuk na světě, který je plně funkční a na víčku má i bludišťovou hračku! Bublifuk je vysoký 1,38 m a vejde se do něj 100 l bublifuku. Komisaře z Guinness World Records zaujal natolik, že si ho osobně přijeli nafotit a natočit si o něm reportáž. Ano, měli jsme tu čest přivítat v Lysé nad Labem celý štáb z londýnské centrály GWR! Náš bublifuk odcestoval v roce 2019 do USA, kde se stal součástí putovní výstavy Guinness World Records Attractions. Největší bublifuk na světě se společně s výstavou „The Science of Guinness World Records“ přesunul v roce 2020 do Ontária v Kanadě. Nyní je vystaven v muzeu Science North, což je jedna z tamních nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších turistických atrakcí a zdroj vzdělání pro děti i dospělé z celého světa.

Slizománie

V čem se to všechny děti matlají? Z čeho si to doma vyrábí? Vždyť z toho mají vyrážku…SLIZ!

Najednou byl všude a nešlo to ignorovat. Prostě jsme museli – museli jsme vymyslet něco, co bude bezpečné a netoxické. A tak jsme na konci roku 2018 dětem představili Megaslizouna – dokonalé čiré slizové lepidlo a hlavně netoxický aktivátor slizu…a další revoluce na sebe nenechala dlouho čekat!

Děti i rodiče najednou začali přemýšlet o tom, co při výrobě slizů používají, a zjišťovat nebezpečí boraxu. Spousta dětí, která měla po používání boraxu velké zdravotní problémy se díky našemu aktivátoru mohla vrátit ke svému oblíbenému koníčku.

Slizománie začíná!

Megaslizoun se velmi brzo po svém vzniku spojil se známými Youtuberkami Leou a Terysou a toto dokonalé spojení dalo vzniknout dalšímu veleúspěšnému projektu – Slizománii. Jak to nazvat? Kulturní akce, fanouškovské setkání…zkrátka skvělý program plný slizu, zábavy a kreativního tvoření, který je splněným snem každého slizomaniaka.

Megaslizoun se stal hitem a děti ho milují! Díky tomu značku neustále rozšiřujeme o další a další novinky ze světa slizu, které jsou bezpečné a za které můžeme dát ruku do ohně.